Knokke-Heist bezoeken als toerist?
Ja Nee

Openbaar onderzoek voor omgevingsvergunning aanleg gasvervoersleiding van Zeebrugge tot Lievegem door Fluxys

Fluxys Belgium bereidt de aanleg voor van een bijkomende tweede leiding tussen Zeebrugge en Evergem. Die ontbrekende schakel in het Belgische gasnet is een toekomstgerichte oplossing voor de continuïteit in de energiebevoorrading van België en de omringende landen. Tegelijk is de aanleg van dit leidingproject een belangrijke stap in de uitvoering van de Belgische federale waterstofstrategie en de Vlaamse waterstofvisie die van ons land een Europese waterstofhub moeten maken. Fluxys legt deze leiding aan zodat ze klaar is voor de moleculen van morgen. Op die manier wenst Fluxys op termijn de leiding omschakelen zodat leveranciers waterstof als koolstofneutrale energiedrager op de markt kunnen brengen. Het leidingstuk Zeebrugge – Zomergem zal volledig gebundeld aangelegd worden aan de bestaande leidingen.

Openbaar onderzoek van 20 oktober tot 18 november 2024
FLUXYS BELGIUM, met als contactadres Kunstlaan 31, 1040 Brussel, heeft op 31 juli 2024 een aanvraag voor een omgevingsvergunning voor dit project ingediend. De aanvraag werd ontvankelijk en volledig verklaard op 10 oktober 2024. Het betreft een aanvraag voor Aanleg gasvervoersleiding DN1000 van Brugge (Zeebrugge) tot Lievegem. De aanvraag wordt behandeld als gewone procedure en heeft betrekking op diverse percelen op het grondgebied van Knokke-Heist, Brugge, Damme, Maldegem en Lievegem.

In Knokke-Heist gaat dit over de percelen gelegen tussen het Leopoldkanaal en de Heistlaan, waarbij de gasvervoerinstallatie loopt vanaf de Elizabetlaan tot aan de Dudzelestraat/Westkapelse steenweg.

Conform artikel 16 en 67 van het Omgevingsvergunningsbesluit (Besluit van de Vlaamse Regering van 27 november 2015 tot uitvoering van het decreet van 25 april 2014 betreffende de omgevingsvergunning) wordt er voor deze aanvraag een openbaar onderzoek gedurende 30 dagen georganiseerd tot 18 november 2024.

De aanvraag kan bekeken worden via het publiek loket van het omgevingsloket Vlaanderen (omgevingsloketinzage.omgeving.vlaanderen.be). Op dit loket kan je lopende openbare onderzoeken en vergunde dossiers bekijken van geheel Vlaanderen en heb je de mogelijkheid om een bezwaar of een beroep in te dienen.

Gedurende de periode waarin het openbaar onderzoek loopt, kan iedere natuurlijke persoon of rechtspersoon standpunten, opmerkingen en bezwaren analoog of via het omgevingsloket (omgevingsloketinzage.omgeving.vlaanderen.be) meedelen aan het college van burgemeester en schepenen van de gemeente waar het voorwerp van de vergunningsaanvraag uitgevoerd zal worden.

De aanvraag ligt gedurende de periode van het openbaar onderzoek ter inzage OP AFSPRAAK bij Afdeling Stadsontwikkeling van de gemeente Knokke-Heist, Alfred Verweeplein 1 te 8300 Knokke-Heist, 050 630 180, 050 630 188 - stedenbouw@knokke-heist.be, milieu@knokke-heist.be - www.knokke-heist.be/gemeente-en-bestuur/bekendmakingen/omgevingsvergunning-openbaar-onderzoek & omgevingsloketinzage.omgeving.vlaanderen.be

Informatievergadering in Sijsele
Specifiek voor dit dossier wordt er een informatievergadering georganiseerd. Deze vindt plaats op woensdag 30 oktober 2024 om 18.30 uur in Cultuurfabriek Sijsele - Stationsstraat 22, 8340 Damme.

Meer informatie lees je op (Tot 20241118) omgevingsvergunning aanleg gasvervoersleiding DN1000 van Zeebrugge tot Lievegem door Fluxys | Knokke Heist en op www.fluxys.com/nl/about-us/fluxys-belgium/construction-projects/projects-in-preparation/zeebrugge-evergem.

Vertel het verder

Via Facebook Via Twitter